З 01.01.2023 електронний документообіг з деякими нерезидентами стає можливим

Згідно Закону України «Про електронні довірчі послуги» (Закон), тільки кваліфікований електронний підпис (КЕП) має таку саму юридичну силу, як і власноручний підпис.

Взаємне визнання українських та іноземних сертифікатів відкритих ключів та електронних підписів має відбуватися шляхом укладення міжнародних договорів, які поки що не укладені. Тому повноцінний електронний документообіг з нерезидентами був неможливий.

Але 01.01.2023 набрав сили пункт 6-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону, який встановлює, що (в якості виключення) в Україні визнається статус засобів КЕП, що використовуються кваліфікованими надавачами електронних довірчих послуг, відомості про яких внесені до Довірчого списку держави – члена Європейського Союзу або держави – члена Європейської асоціації вільної торгівлі (відповідні списки публікує Європейська комісія).

Таким чином, з 01.01.2023 договори (додаткові угоди) та первинні документи між резидентом і нерезидентом можуть підписуватися КЕП, якщо КЕП нерезидента підтверджується переліком Європейської комісії.
Довірчий список Європейської комісії тут:

https://esignature.ec.europa.eu/efda/tl-browser/

Прес центр